شرکت/سازمان: نانو الکتروسرامیک وابسته به مرکز رشد دانشگاه شهرکرد


دسته بندی: مراکز رشد


زمینه فعالیت: سایر


دستاورد:

3d215015-ac16-4a70-a885-c643ba99c1db.png

معرفی شرکت/سازمان

اخیرا تحقیقات در ارتباط با زمینه ی مواد در ابعاد نانو در حال افزایش است .استفاده از نانو مواد در فناوری های جدید باعث بهبود کاربری مواد و افزایش بازده محصولات شده است چرا خواص مواد در ابعاد نانو تغیر خواهد کرد.از نانو مواد می‌توان در حوزه های مختلف از جمله مهندسی نانو فناوری داروسازی و پزشکی استفاده نمود.

اما یکی از مهترین کاربرد های نانو مواد در زمینه پزشکی می‌باشد.

در حال حاضر بسیاری از محققان در حال ساخت و بررسی خواص و بکارگیری نانو ذرات مغناطیسی در این زمینه هستند. این نانو ذرات میتواند در زمینه هایی همچون انتقال دارو،جداسازی سلولی،تصویر برداری از تشدید مغناطیسی  (MRI)ودرمان سرطان به کار گرفته می‌شود.

اخیرا محققان از علم نانو مواد برای درمان سرطان استفاده نموده‌اند، یکی از این روش‌ها بهبود کارایی روش هایپرترمیا با استفاده از نانو ذرات مغناطیسی است.به طور کلی در این روش با استفاده از حرارت ایجاد شده توسط میدان مغناطسی بافت سرطانی از بین خواهد رفت.نانو ذرات مغناطیسی به دلیل اینکه قابلیت ایجاد گرما از طریق القا را دارند مورد توجه قرار گرفته‌اند. این نانو ذرات زمانی که تحت میدان مغناطیسی متناوب قرار می‌گیرند،می‌توانند طی مکانیزیم‌های تلفات مختلف از جمله:پسماند زمان آسایش نییل و براونی سبب ایجاد گرما در ماده گردند و دمای بافت سرطانی را بالا ببرند.به علت اینکه القای گرمای مغناطیسی از امواج الکترومغناطیس فرکانس رادیویی استفاده می‌شود برای عمق بافت محدودیتی نداریم.

هایپر ترمیای مغناطیسی (magnetic hyperthermia) دستگاهی است که در درمان سرطان کاربرد دارد. این دستگاه با ایجاد یک میدان مغناطیسی متناوب و سپس گرم کردن سلول های سرطانی باعث حذف و از بین رفتن آن‌ها می‌شود. مزیت بزرگ این دستگاه این است که فرکانس ایجاد شده بر روی بدن وبافت های بدن هیچ تأثیر مخربی نخواهد داشت. این محصول در مراکز تحقیقاتی و مراکز پزشکی استفاده می‌شود.

دستگاه هایپرترمیا یک دستگاه کاربردی است که در داخل نمونه هایی دارد که دارای برخی از محدودیت‌‌‌ها بوده و توانایی نمایش آنلاین دما را ندارد و این خود به عنوان یک خطا و ضغف می‌باشد.

نتیجه تلاش های اخیر این تیم منجر به تولید این دستگاه در مقیاس کوچک و آزمایشگاهی شده است و تلاش در جهت توسعه کاربرد آن می‌باشد.


دستاوردها

ویدئوها


اطلاعات تماس

مدیرعامل/ریاست
شماره تماس
ایمیل
وبسایت
لینکداین
اینستاگرام
آدرس

دانلود کاتالوگ ها